Difference between revisions of "Chile Object Lists"
Jump to navigation
Jump to search
| Line 4: | Line 4: | ||
|- | |- | ||
| Object || Description || LRGB || Narrowband || Completed | | Object || Description || LRGB || Narrowband || Completed | ||
|- | |||
| NGC 3372 || Carina Nebula || done || n.a. || 2023-02-25 | |||
|- | |||
| IC 434 || Horse Head Nebula || wip || wip || | |||
|- | |||
| IC 2118 || Whitchhead Nebula || done || done || 2023-04-10 | |||
|- | |||
| NGC 5128 || Centaurus A || done || done || 2023-04-10 | |||
|- | |||
| NGC 5128 || Centaurus A || done || done || 2023-04-10 | |||
|- | |||
| NGC 5128 || Centaurus A || done || done || 2023-04-10 | |||
|- | |- | ||
| NGC 5128 || Centaurus A || done || done || 2023-04-10 | | NGC 5128 || Centaurus A || done || done || 2023-04-10 | ||
Revision as of 18:06, 16 April 2023
| Object | Description | LRGB | Narrowband | Completed |
| NGC 3372 | Carina Nebula | done | n.a. | 2023-02-25 |
| IC 434 | Horse Head Nebula | wip | wip | |
| IC 2118 | Whitchhead Nebula | done | done | 2023-04-10 |
| NGC 5128 | Centaurus A | done | done | 2023-04-10 |
| NGC 5128 | Centaurus A | done | done | 2023-04-10 |
| NGC 5128 | Centaurus A | done | done | 2023-04-10 |
| NGC 5128 | Centaurus A | done | done | 2023-04-10 |
| NGC 3372 | Carina Nebula | done | n.a. | 2023-02-25 |